Aktiviteler
ATV Safari yapabilirsiniz!
ATV Safari yapabilirsiniz!
ATV Safari; Damlaçalı-Balkusan Kanyonu-Göktepe rotası üzerinde, hem doğal güzellikler hem de maceralı yollar ile heyecanlı bir aktivite.
 
Trekking yapabilirsiniz!
Zeyve Pazarı’ndan Kazancı’ya kadar olan trekking rotası, yol boyunca yemyeşil ormanlarla birlikte yüksek tepelerde rastlanan görkemli kaya manzaralarıyla size apayrı bir yolculuk yaşatacak.
 
Mennan Kalesi’ne etkileyici bir yolculuk yapabilirsiniz!
Mennan Kalesi’ne yapılacak bir yolculuk, macera dolu bir tırmanışla şaşırtıcı bir alternatif olacak. Mennan Kalesi’ne ulaştığınızda bu zorlu yolculuk, karşılaştığınız manzara sayesinde sizde “iyi ki yapmışım.” hissi uyandıracak.
 
Kayak yapabilirsiniz!
Yumrutepe Kayak Merkezi, kış mevsiminde Ermenek mutlaka uğranması gereken bir cazibe merkezine dönüşüyor. Kış sporları için oldukça elverişli olan Yumrutepe, canlılığından hiçbir şey kaybetmeden ziyaretçilerini ağırlıyor.
 
Gölden kanyona rüya gibi bir tekne turu yapabilirsiniz!
Ermenek Turkuaz Gölü üzerinde başlayan ve Nadire Kanyonu boyunca uzanan bir tekne turu ile heybetli Torosların arasından geçerek benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.
 
Mesire alanında vakit geçirebilirsiniz!
Muhteşem bir Göl manzarası sunan ve unutulmayacak buluşmalara şahitlik eden mesire alanında gerek ailenizle gerekse arkadaşlarınızla eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.
 
Yelken sporu yapabilirsiniz!
Ermenek Turkuaz Gölü’nde yelkencilik için çalışmalar devam ediyor. Birkaç denemesi de yapılmış olan bu etkinlikle birlikte kendinizi rüzgara bırakabilirsiniz.
 
Tol Medrese’yi ziyaret edebilirsiniz!
Karamanoğulları Beyliğinin anıtsal örneklerinden Ermenek Tol Medrese, bugün Ermenek’in tam merkezinde ziyarete açık. Burası, Beyliğin eğitim politikalarını göstermesi açısından büyük önem taşıyor. Taç kapısıyla, kabara ve rozetleriyle ve tarihi değeriyle Tol Medrese’yi mutlaka görmelisiniz.
 
Karamanoğlu Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz!
Toros yaylalarında, Balkusan köyündeki türbe, Anadolu beyliklerinin ilk hanedan mozolesi olan ünlü Ermenek Beyi Kerümeddin Karaman Bey’in türbesi. Etkileyici tarihi ve görüntüsüyle Karamanoğlu Türbesi’ni mutlaka görmelisiniz.
 
Köristanları gezebilirsiniz!
İkizin, Göktepe Köristanı ve Uğurlu Köristanları, tüm tarihleri ve bugünkü etkileyici görüntüleriyle sizi unutulmayacak turlara bekliyor.
 
Santral Park’ta vakit geçirebilirsiniz!
Ermenek’in içinden akan Değirmen Deresi’nin iki yanında düzenlenmiş park, bugün Ermeneklilerin gözde dinlenme alanlarından biri. Parktaki çınar ve doğal kavak ağaçları upuzun gövdeleriyle suyun kenarında oturanlara yazın serin bir ortam sunuyor. Santral Park’ı mutlaka görmelisiniz.